Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Дозволете ни да ви покажеме како во неколку лесни чекори да се регистрирате за сметка на Binomo, а потоа можете да депонирате средства на вашата сметка на Binomo.


Како да се регистрирате на Binomo

Како да се регистрирате за сметка на Binomo со е-пошта

1. Посетете ја веб-локацијата на Binomo и кликнете на [Sign in] во горниот десен агол на страницата и ќе се појави табот со формуларот за пријавување.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. За да се регистрирате, треба да ги извршите следните чекори и да кликнете на „Креирај сметка“
 1. Внесете валидна адреса за е-пошта и креирајте сигурна лозинка.
 2. Изберете ја валутата на вашата сметка за сите ваши трговски и депозитни операции. Можете да изберете американски долари, евра или, за повеќето региони, национална валута.
 3. Прочитајте го Договорот за клиентот и Политиката за приватност и потврдете го со кликнување на полето за избор.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. После тоа ќе биде испратена е-пошта за потврда на адресата на е-пошта што ја внесовте. Потврдете ја вашата адреса за е-пошта за да ја заштитите вашата сметка и да отклучите повеќе можности на платформата, кликнете на копчето „Потврди е-пошта“ .
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Вашата е-пошта беше успешно потврдена. Ќе бидете автоматски пренасочени на платформата Binomo Trading.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Сега сте трговец на Binomo, имате 10.000 долари во демо сметка, а можете да тргувате и на вистинска или турнирска сметка по депонирањето.
Како да депонирате на Binomo
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo


Како да се регистрирате за сметка на Binomo со Facebook

Исто така, имате опција да отворите сметка на Binomo преку Facebook и тоа можете да го направите со само неколку едноставни чекори:

1. Кликнете на копчето „Најави се“ во горниот десен агол на платформата, а потоа на копчето „Фејсбук“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Ќе се отвори прозорец за најава на Facebook, каде што ќе треба да ја внесете вашата е-пошта што сте ја користеле за да се регистрирате на Facebook

3. Внесете ја лозинката од вашата сметка на Facebook

4. Кликнете на „Log In“
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Откако ќе кликнете на „ Копче „Најави се“, Binomo бара пристап до вашето име и слика на профилот и адресата на е-пошта. Кликнете Продолжи...
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
После тоа, автоматски ќе бидете пренасочени на платформата Binomo. Сега сте официјален трговец на Binomo!

Како да се регистрирате за сметка на Binomo со Google

Binomo е достапен за регистрација со помош на сметка на Google . Овде ви треба и овластување за вашата сметка на Google .

1. За да се регистрирате со сметка на Google , кликнете на соодветното копче во формуларот за регистрација.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Во новиот прозорец што се отвора, внесете го вашиот телефонски број или е-пошта и кликнете „Следно“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Потоа внесете ја лозинката за вашата сметка на Google и кликнете „ Следно “.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
После тоа, автоматски ќе бидете пренасочени на платформата Binomo. Сега сте официјален трговец на Binomo!

Регистрирајте се на апликацијата Binomo за iOS

Ако имате мобилен уред со iOS, ќе треба да ја преземете официјалната апликација Binomo од App Store или овде . Едноставно побарајте Binomo: Online Trade Assistant“ и преземете го на вашиот iPhone или iPad.

Мобилната верзија на платформата за тргување е сосема иста како и веб-верзијата на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Регистрирањето сметка на Binomo на мобилната платформа iOS е исто така достапно за вас. Направете ги истите чекори како веб-апликацијата.
 1. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и нова лозинка
 2. Изберете ја валутата на сметката
 3. Кликнете на "Регистрирај се"
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Сега можете да тргувате со Binomo на вашиот iPhone или iPad.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Регистрирајте се на апликацијата Binomo Android

Ако имате мобилен уред со Android, ќе треба да ја преземете официјалната апликација Binomo од Google Play или овде . Едноставно побарајте Binomo - Mobile Trading Online“ и преземете го на вашиот уред.

Мобилната верзија на платформата за тргување е сосема иста како и веб-верзијата на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства. Покрај тоа, апликацијата за тргување Binomo за Android се смета за најдобра апликација за онлајн тргување. Така, има висок рејтинг во продавницата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Регистрирање сметка на Binomo на мобилната платформа Android е исто така достапно за вас.
 1. Внесете ја вашата адреса за е-пошта
 2. Внесете нова лозинка
 3. Кликнете на "Регистрирај се"
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Сега можете да тргувате со Binimo на мобилен уред со Android.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo


Регистрирајте се на Binomo Mobile Web

Ако сакате да тргувате на мобилната мрежа на платформата за тргување Binomo, можете лесно да го направите тоа. Првично, отворете го вашиот прелистувач на вашиот мобилен уред. Одете на главната страница на Binomo .
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
На овој чекор сè уште ги внесуваме податоците: е-пошта, лозинка, изберете валута, штиклирајте „Договор за клиент“ и кликнете „Креирај сметка“
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Еве сте! Сега можете да тргувате од мобилната веб верзија на платформата. Мобилната веб-верзија на платформата за тргување е сосема иста како и обичната веб-верзија на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства.

Платформа за тргување
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Најчесто поставувани прашања (ЧПП)

Какви видови статуси на сметки се достапни на платформата?

На платформата има 4 типа статуси: бесплатен, стандарден, златен и ВИП.
 • Бесплатен статус е достапен за сите регистрирани корисници. Со овој статус, можете да тргувате на демо сметката со виртуелни средства.
 • За да добиете Стандарден статус, депонирајте вкупно 10 УСД (или еквивалентен износ во валутата на вашата сметка).
 • За да добиете златен статус, депонирајте вкупно 500 УСД (или еквивалентен износ во валутата на вашата сметка).
 • За да добиете ВИП статус, депонирајте вкупно 1000 УСД (или еквивалентен износ во валутата на вашата сметка) и потврдете го вашиот телефонски број.
Секој статус има свои предности: дополнителни бонуси, дополнителни средства, максимален процент на профитабилност итн.


Дали роднините можат да се регистрираат на веб-страницата и да тргуваат од истиот уред?

Членовите на истото семејство можат да тргуваат на Binomo, но само на различни сметки и од различни уреди и IP адреси.

Зошто да ја потврдам мојата е-пошта?

Потврдувањето на вашата е-пошта има неколку предности:

1. Безбедност на сметката. Откако ќе се потврди вашата е-пошта, можете лесно да ја вратите лозинката, да пишете до нашиот тим за поддршка или да ја блокирате вашата сметка доколку е потребно. Исто така, ќе ја обезбеди безбедноста на вашата сметка и ќе помогне да се спречат измамниците да пристапат до неа.

2. Подароци и промоции. Ќе ве известиме за нови натпревари, бонуси и промо кодови за да не пропуштите ништо.

3. Вести и едукативни материјали. Секогаш се трудиме да ја подобриме нашата платформа, а кога ќе додадеме нешто ново – ве известуваме. Испраќаме и уникатни материјали за обука: стратегии, совети, експертски коментари.

Што е демо сметка?

Откако ќе се регистрирате на платформата, добивате пристап до демо сметката од 10.000,00 долари (или еквивалентен износ во валутата на вашата сметка).

Демо сметка е практична сметка која ви овозможува да склучувате занаети на графикон во реално време без инвестиции. Тоа ви помага да се запознаете со платформата, да вежбате нови стратегии и да испробате различни механики пред да се префрлите на вистинска сметка. Може да се префрлате помеѓу вашите демо и реални сметки во секое време.

Забелешка . Средствата на демо сметката не се реални. Можете да ги зголемите со склучување на успешни занаети или да ги надополните доколку истечат, но не можете да ги повлечете.

Како да депонирате во Биномо

Binomo нуди широк спектар на начини на плаќање специфични за вашата земја и брзо време на обработка на трансакциите.


Како да депонирате преку банкарска картичка на Binomo

Можете да користите која било банкарска картичка што ви е издадена за да ја финансирате вашата сметка на Binomo. Тоа може да биде персонализирана или неперсонализирана картичка (без името на сопственикот на картичката), картичка во валута различна од онаа што ја користи вашата сметка.

Во повеќето случаи, средствата се кредитираат во рок од еден час или дури и веднаш . Меѓутоа, понекогаш може да потрае подолго во зависност од вашиот давател на услуги за плаќање. Ве молиме проверете го времето на обработка на плаќањето за вашата земја и брендот на картичката пред да контактирате со поддршката на Binomo.


Депозит во Индија (Visa / Mastercard / Rupay)

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете „Индија“ во делот „Земја“ и изберете го начинот на плаќање „Виза“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот, вашиот телефонски број и кликнете на копчето „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Внесете ги деталите за вашата картичка и кликнете „Плати“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Внесете ја еднократната лозинка (OTP) што е испратена на вашиот мобилен број и кликнете „Поднеси“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Вашата уплата беше успешна.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Можете да го проверите статусот на вашата трансакција во табулаторот „Историја на трансакции“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo


Депозит во Турција (Visa / Mastercard / Maestro)

Овој начин на плаќање може да го користите само ако:

 • Да има турско државјанство (со целосна лична карта);
 • Користете турска IP адреса;

Запомнете!

 • Можете да направите само 5 успешни трансакции дневно;
 • Треба да почекате 30 минути откако ќе направите трансакција за да направите друга.
 • Можете да користите само 1 турска лична карта за да ја надополните вашата сметка.


Можете исто така да користите други начини на плаќање.

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете „Турција“ во делот „Земја“ и изберете го начинот на плаќање „Visa / Mastercard / Maestro“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете го износот на депозитот, внесете го вашето име и презиме и притиснете го копчето „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Пополнете ги информациите за вашата картичка и кликнете на копчето „Yatır“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. СМС со код ќе биде испратена на вашиот мобилен телефон. Внесете го кодот и кликнете на „Онај“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Вашата уплата беше успешна. Ќе бидете автоматски пренасочени на следната страница.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Можете да се вратите во Binomo со кликнување на копчето „Siteye Geri Dön“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. За да го проверите статусот на вашата трансакција, одете во табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Депозит во Украина (Visa / Mastercard / Maestro)

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете „Ukraine“ во делот „Сountry“ и изберете „Mastercard/Maestro“ или „Visa“ метод во зависност од оној што го користите.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете ја сумата за депонирање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Пополнете ги деталите за вашата банкарска картичка и кликнете на копчето „Плати“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Потврдете го плаќањето со еднократна лозинка добиена во СМС порака.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Доколку плаќањето е успешно, ќе бидете пренасочени на следната страница со наведен износ на плаќање, датум и ID на трансакцијата:
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Депозит во арапски земји (Visa / Mastercard / Maestro)

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја вашата земја во делот „Сountry“ и изберете метод „Visa“, „Mastercard/Maestro“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете ја сумата за депонирање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Пополнете ги податоците од вашата банкарска картичка и кликнете на копчето „Плати“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Потврдете го плаќањето со еднократна лозинка добиена во СМС порака.

6. Доколку плаќањето е успешно, ќе бидете пренасочени на следната страница со наведен износ на уплатата, датум и ID на трансакцијата:
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Депозит во Казахстан (Visa / Mastercard / Maestro)

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете „Казахстан“ во делот „Соунтрија“ и изберете метод „Visa / Mastercard / Maestro“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете ја сумата за депонирање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Пополнете ги деталите за вашата банкарска картичка и кликнете на копчето „Плати“.

Ако вашата картичка е издадена од Каспи банка, тогаш ве молиме проверете во мобилната апликација дека сте ја активирале опцијата за плаќање на Интернет и не сте го достигнале вашиот лимит. Можете исто така да го проширите лимитот во вашата мобилна апликација.

Исто така, вашата банка може да ја одбие трансакцијата, за да ја избегнете, следете ги овие информации:
1. Ако вашата банка има сомневање за измама, тогаш ја одбива операцијата.
2. Потоа од вашата картичка се дебитира случаен износ (од 50 до 99 тенге).
3. Ќе побарате да ја внесете сумата што е задолжена. Внесете го износот од СМС во мобилната апликација.
4. Доколку сумата е точна, тогаш ќе бидете вклучени во БЕЛАТА ЛИСТА.
5. Дебитираниот износ ќе биде вратен на картичката.
6. Следното плаќање ќе биде успешно.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Внесете еднократна лозинка од вашата банка за да ја завршите трансакцијата.

6. Доколку плаќањето е успешно, ќе бидете пренасочени на следната страница со наведен износ на уплатата, датум и ID на трансакцијата:
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Како да депонирате преку дигитален паричник на Binomo

Ако го правите вашиот прв депозит во Binomo, обидете се прво да испратите мал број на средства за да се запознаете со процесот и да бидете сигурни дека сè работи правилно.


Совршени пари

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете го делот „Соунтрија“ и изберете метод „Совршени пари“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот за депонирање. Потоа кликнете
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
на копчето „Депозит “. " копче.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Се одзема такса за обработка. Кликнете на копчето "Потврди плаќање" за да ја обработиш исплатата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Ќе добиете потврда за плаќање со детали за плаќање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Вашата трансакција е успешна. Откако ќе заврши плаќањето, ќе ви ја даде потврдата за уплатата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

AstroPay картичка

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја вашата земја во делот „Земја“ и изберете го начинот на плаќање „AstroPay“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете на копчето „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Кликнете „Веќе имам AstroPay картичка“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Внесете ги информациите за вашата AstroPay картичка (број на картичка, датум на истекување и код за потврда). Потоа кликнете на „Потврди депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Вашиот депозит е успешно обработен. Кликнете на „Назад во Корп Dolphin“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Вашиот депозит е потврден! Кликнете на „Продолжи со тргување“.

8. За да го проверите статусот на вашата трансакција, кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот и потоа кликнете на табулаторот „Историја на трансакции“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. Кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Advcash

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја вашата земја во делот „Сountry“ и изберете метод „Advcash“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете ја сумата за депонирање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Ќе бидете пренасочени на начин на плаќање Advcash, кликнете на копчето „Оди на плаќање“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Внесете ја адресата на е-пошта, лозинката на вашата сметка на Advcash и кликнете на копчето „Најави се во Adv“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

6. Изберете ја валутата на вашата Advcash сметка и кликнете на копчето „Продолжи“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Потврдете го вашиот трансфер со кликнување на копчето „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. Потврдата за вашата трансакција ќе биде испратена на вашата е-пошта. Отворете го вашето поле за е-пошта и потврдете го за да го завршите депозитот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. По потврдата ќе ја добиете оваа порака за успешната трансакција.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
10. Ќе ги добиете деталите за извршеното плаќање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
11. Потврдата за процесот на депозит ќе биде на страницата „Историја на трансакции“ во вашата сметка.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Скрил

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја вашата земја во делот „Сountry“ и изберете метод „Skrill“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Изберете ја сумата за депонирање и кликнете на копчето „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Кликнете на копчето „Копирај“ за да ја копирате е-поштата на сметката на Skrill на Binomo. Потоа кликнете на копчето „Следно“.
Или можете да кликнете „Како да направите депозит“ за да добиете инструкција за GIF.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Треба да внесете ID на трансакција на Skrill. За да го направите тоа, отворете ја вашата сметка на Skrill, а потоа испратете средства на сметката на Binomo на која сте ја копирале адресата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

5.1 Отворете ја вашата сметка на Skrill, кликнете на копчето „Испрати“ и изберете ја опцијата „Skrill to Skrill“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.2 Залепете ја адресата на е-пошта на Binomo што ја копиравте претходно и кликнете на копчето „Продолжи“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.3 Внесете ја сумата што сакате да ја испратите, а потоа кликнете „Продолжи“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.4 Кликнете на копчето „Потврди“ за да продолжите.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.5 Внесете PIN-код и кликнете на копчето „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.6 Испратени средства. Сега треба да копирате ID на трансакција, следете ја страницата Трансакции.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5.7 Изберете ја трансакцијата што сте ја испратиле на сметката на Binomo и копирајте го ID на трансакцијата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Вратете се на страницата Binomo и залепете го ID на трансакцијата во полето. Потоа кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Ќе се појави потврда за процесот на депозит. Исто така, информациите за вашиот депозит ќе бидат на страницата „Историја на трансакции“ во вашата сметка.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Како да депонирате преку банкарски трансфер на Binomo

Банкарските трансфери се претставени во неколку начини на плаќање, вклучувајќи локални банкарски трансфери, меѓународни итн.

Итау

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја земјата и изберете го начинот на плаќање „Itau“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Автоматски ќе бидете пренасочени на страницата на давателот на плаќање. Изберете Bradesco и внесете ги вашите лични податоци: вашето име, CPF, CEP, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Забележете го копчето PIX. Сè уште не ја затворајте оваа страница, за да можете да го завршите плаќањето со преземање на потврдата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Најавете се во вашата апликација Itau. Допрете на менито „PIX“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Допрете „Transferir“ и внесете го PIX клучот – e-mail адреса од чекор 5. Допрете „Continuar“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. Проверете дали збирот на депозитот е точен и допрете „Продолжи“. Проверете дали сите детали за плаќање се точни и кликнете на „Pagar“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. Внесете го износот на депозитот, изберете го типот на сметката и кликнете „Продолжи“.

10. Изберете го датумот и кликнете „Продолжи“.

11. Проверете дали сè е точно и кликнете „Потврди“. Потоа внесете го вашиот безбедносен код.

12. Плаќањето е завршено. Направете слика од екранот на сметката.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
13. Вратете се на страницата од чекор 5 и кликнете на копчето „Кликнете овде за да испратите доказ“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
14. Внесете ги вашите банкарски податоци и кликнете „Прикачи“ за да ја поставите вашата сметка.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
15. За да го проверите статусот на вашата трансакција, вратете се на табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

PicPay

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја земјата и изберете го начинот на плаќање „PicPay“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Автоматски ќе бидете пренасочени на страницата на давателот на плаќање. Внесете ги вашите лични податоци: вашето име, CPF, CEP, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Ќе се генерира QR-код. Можете да го скенирате со вашата апликација PicPay.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Отворете ја вашата апликација PicPay, кликнете на „QR код“. Скенирајте го кодот од претходниот чекор.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Изберете начин на плаќање и допрете „Pagar“. Внесете ги деталите за вашата банкарска картичка, допрете „Продолжи“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. Внесете ја вашата лозинка за PicPay и допрете „Продолжи“. Ќе видите потврда за вашата уплата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. За да го проверите статусот на вашата трансакција, вратете се на табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Болето Рапидо

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете Бразил во делот „Земја“ и изберете го начинот на плаќање „Boleto Rapido“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Автоматски ќе бидете пренасочени на страницата на давателот на плаќање. Внесете ги вашите лични податоци: вашето име, CPF, CEP, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Можете да го преземете Boleto со кликнување на „Зачувај PDF“. Или можете да го скенирате бар-кодот со вашата банкарска апликација или да го копирате кодот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Најавете се во апликацијата за вашата банкарска сметка и кликнете „Пагаментос“. Скенирајте го кодот со камерата. Исто така, можете рачно да ги вметнете броевите на Boleto со кликнување на „Digitar Números“. Кога ќе ги скенирате или вметнувате броевите на Boleto, ќе бидете пренасочени на страницата за потврда. Проверете дали сите информации се точни и кликнете „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Проверете дали сумата е точна и кликнете „Проксимо“. За да ја завршите трансакцијата, кликнете на „Финализар“. Потоа внесете го вашиот 4-цифрен PIN за да ја потврдите трансакцијата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. За да го проверите статусот на вашата трансакција, вратете се на табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Пагсмајл

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја земјата и изберете еден од начините на плаќање.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Автоматски ќе бидете пренасочени на страницата на давателот на плаќање. За плаќања преку Boleto Rápido и Lotérica, внесете ги вашите лични податоци: вашето име, CPF, CEP, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. За плаќања преку PicPay или една од следните банки можете да изберете на екранот, Itaú, Santander, Bradesco e Caixa, да ги внесете вашите лични податоци: вашето име, CPF, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. За да го завршите плаќањето користејќи Boleto Rápido, преземете го Boleto со кликнување на „Salavar PDF“. Или можете да го скенирате бар-кодот со вашата банкарска апликација или да го копирате кодот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Последователно за да го завршите плаќањето користејќи Lotérica, забележете ги „Código de convênio“ и вашиот „Número de CPF/CNPJ“ и одете до најблиската „Lotérica“ за да ја извршите уплатата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. За да го завршите плаќањето преку PicPay, забележете дека ќе се генерира QR-код. Можете да го скенирате со вашата апликација PicPay користејќи го водичот чекор-по-чекор на оваа врска.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. За да го завршите плаќањето преку банкарски трансфер, забележете го клучот PIX. Сè уште не ја затворајте оваа страница, за да можете да го завршите плаќањето со преземање на потврдата. Следно, кликнете на името на банката за да го видите чекор-по-чекор водичот за тоа како да го комплетирате депозитот преку Itaú, Santander, Bradesco и Caixa.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
10. За да го проверите статусот на вашата трансакција, вратете се на табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
11. Ако имате какви било прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате преку нашиот разговор, телеграма: Тим за поддршка на Binomo, како и преку нашата е-пошта: [email protected]

Сантандер

1. Кликнете на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на екранот.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Изберете ја земјата и изберете го начинот на плаќање „Santander“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Внесете го износот на депозитот и кликнете „Депозит“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
4. Автоматски ќе бидете пренасочени на страницата на давателот на плаќање. Изберете Bradesco и внесете ги вашите лични податоци: вашето име, CPF, CEP, адреса на е-пошта и телефонски број. Кликнете на „Потврди“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
5. Забележете го копчето PIX. Сè уште не ја затворајте оваа страница, за да можете да го завршите плаќањето со преземање на потврдата.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
6. Најавете се на вашата сметка на Santander. Кликнете на менито „PIX“, а потоа кликнете на „Пренеси“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
7. Изберете „Pix e Transferências“. Потоа изберете „Fazer uma transferência“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
8. Пополнете ги информациите за сметката за да го извршите банкарскиот трансфер. Кликнете на „Продолжи“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
9. Плаќањето е завршено. Зачувајте ја потврдата со кликнување на „Salvar en PDF“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
10. Вратете се на страницата од чекор 5 и кликнете на копчето „Кликнете овде за да испратите доказ“. Внесете ги вашите банкарски податоци и кликнете „Прикачи“ за да ја поставите вашата сметка.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
11. За да го проверите статусот на вашата трансакција, вратете се на табулаторот „Историја на трансакции“ и кликнете на вашиот депозит за да го следите неговиот статус.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

Најчесто поставувани прашања (ЧПП)

Дали е безбедно да ви испраќам средства?

Сосема е безбедно ако депонирате преку делот „Касиер“ на платформата Binomo (копче „Депозит“ во горниот десен агол). Ние соработуваме само со доверливи даватели на платежни услуги кои се во согласност со стандардите за безбедност и заштита на личните податоци, како што се 3-D Secure или PCI стандардот што го користи Visa.

Во некои случаи, кога правите депозит, ќе бидете пренасочени на веб-страниците на нашите партнери. Не грижи се. Ако депонирате преку „Касиер“, сосема е безбедно да ги пополните вашите лични податоци и да испратите средства до CoinPayments или други даватели на платежни услуги.


Мојот депозит не помина, што да правам?

Сите неуспешни плаќања спаѓаат во овие категории:

 • Средствата не се дебитирани од вашата картичка или паричник. Дијаграмот на текови подолу покажува како да се реши овој проблем.

Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

 • Средствата се дебитирани, но не се кредитираат на сметката на Binomo. Дијаграмот на текови подолу покажува како да се реши овој проблем.

Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Во првиот случај, проверете го статусот на вашиот депозит во „Историјата на трансакции“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито. Потоа кликнете на табулаторот „Историја на трансакции“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Во мобилната апликација: Отворете го менито од левата страна, изберете го делот „Баланс“.

Ако статусот на вашиот депозит е „ Во очекување “, следете ги овие чекори:

1. Проверете го упатството за тоа како да депонирате со вашиот начин на плаќање во делот Депозити во Центарот за помош за да бидете сигурни дека не сте пропуштиле ниту еден чекор.

2. Ако обработката на вашето плаќање трае подолго од еден работен ден , контактирајте со вашата банка или добавувач на дигитални паричник за да ви помогне да го посочите проблемот.

3. Ако вашиот давател на плаќање вели дека сè е во ред, но сè уште не сте ги добиле средствата, контактирајте не на [email protected] или во разговорот во живо. Ние ќе ви помогнеме да го решите овој проблем.

Ако статусот на вашиот депозит е „ Одбиен “ или „ Грешка “, следете ги овие чекори:

1. Кликнете на одбиениот депозит. Во некои случаи, причината за одбивање е наведена, како во примерот подолу. (Ако причината не е наведена или не знаете како да ја поправите, одете на чекор 4)
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Решете го проблемот и повторно проверете го вашиот начин на плаќање. Погрижете се да не е истечен, да имате доволно средства и правилно да ги внесете сите потребни информации, вклучувајќи го вашето име и кодот за потврда на СМС. Исто така, препорачуваме да го проверите упатството за депонирање со вашиот начин на плаќање во делот Депозити во Центарот за помош.

3. Испратете го вашето барање за депозит повторно.

4. Ако сите детали се точни, но сè уште не можете да префрлите средства или ако причината за одбивањето не е наведена, контактирајте не на [email protected] или во разговорот во живо. Ние ќе ви помогнеме да го решите овој проблем.

Во вториот случај, кога средствата се дебитирани од вашата картичка или паричник, но не сте ги примиле во рок од работен ден,ќе треба да го потврдиме плаќањето за да го следиме вашиот депозит.

За да ни помогнете да го префрлиме вашиот депозит на вашата сметка на Binomo, следете ги овие чекори:

1. Соберете потврда за вашата уплата. Тоа може да биде извод од банка или слика од екранот од банкарската апликација или онлајн услугата. Треба да бидат видливи вашето име и презиме, бројот на картичката или паричникот, сумата за плаќање и датумот кога е извршена.

2. Соберете ID на трансакција на таа уплата на Binomo. За да добиете ID на трансакција, следете ги овие чекори:

 • Одете во делот „Историја на трансакции“.

 • Кликнете на депозитот што не е задолжен на вашата сметка.

Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo

 • Кликнете на копчето „Копирај трансакција“. Сега можете да го залепите во писмо до нас.

Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
3. Испратете ја потврдата за плаќање и ID на трансакцијата на [email protected] или во разговор во живо. Можете и накратко да го објасните проблемот.

И не грижете се, ние ќе ви помогнеме да ја следите вашата исплата и да ја префрлите на вашата сметка што е можно побрзо.

Колку време е потребно за да се депонираат средства на мојата сметка?

Кога правите депозит, тој добива статус „ Во очекување “. Овој статус значи дека давателот на плаќање сега ја обработува вашата трансакција. Секој провајдер има свој период на обработка.

Следете ги овие чекори за да ги најдете информациите за просечното и максималното време на обработка на трансакцијата за вашиот депозит што чека:

1. Кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете ја картичката „ Касиерка “ во менито. Потоа кликнете на табулаторот „Историја на трансакции“.

За корисници на мобилни апликации : отворете го менито од левата страна, изберете го делот „Баланс“.
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
2. Кликнете на вашиот депозит за да го дознаете периодот на обработка на вашата трансакција.dep_2.png
Како да се регистрирате и да депонирате средства во Binomo
Белешка
. Обично, давателите на плаќања ги обработуваат сите депозити во рок од неколку часа. Максималното време за обработка на трансакциите е ретко релевантно и често се должи на националните празници, прописите на давателот на плаќања итн.


Дали наплаќате за депонирање?

Binomo никогаш не зема провизија или провизија за депонирање средства. Тоа е сосема спротивно: можете да добиете бонус за надополнување на вашата сметка. Сепак, некои даватели на платежни услуги може да применуваат такси, особено ако вашата сметка на Binomo и начинот на плаќање се во различни валути.

Надоместоците за трансфер и загубите од конверзија во голема мера се разликуваат во зависност од вашиот давател на плаќање, земјата и валутата. Обично се наведува на веб-страницата на провајдерите или се прикажува за време на нарачката за трансакција.


Кога средствата ќе се кредитираат на мојата сметка?

Повеќето платежни системи ги обработуваат трансакциите веднаш по добивањето на потврдите или во рок од еден работен ден. Сепак, не сите и не во секој случај. Вистинското време на завршување во голема мера зависи од давателот на плаќање. Вообичаено, условите се наведени на веб-страницата на провајдерите или се прикажуваат за време на нарачката за трансакција.

Ако вашата уплата остане „Во тек“ повеќе од 1 работен ден или е завршена, но средствата не се кредитирани на вашата сметка, ве молиме контактирајте не на [email protected] или во разговорот во живо.

Thank you for rating.
ОДГОВОРИ НА КОМЕНТАР Откажи го одговорот
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!
Остави коментар
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!